سبد خرید شما خالی است.

خدمات پسیو در کیا آی تی

برای راه اندازی شبکه دو مرحله اصلی وجود، 1. پسیو شبکه و 2.اکتیو شبکه. اجرای پسیو شبکه قسمت مهم تر و سخت افزاری راه اندازی شبکه میباشد. برای انجام پسیو شبکه نیاز است ابتدا اطلاعاتی رو در این زمینه داشته باشید، و با علم بیشتری در این باره تصمیم گیری نمایید. کیا آی تی برای راه اندازی شبکه در کنار شما خواهد بود، و در صورتی که نیاز به مشاوره، خرید تجهیزات و راه اندازی شبکه داشتید، میتوانید با ما در ارتباط باشید. 

پسیو شبکه

اجرای انواع ترانکینگ و داکت

آرایش انواع رک دیواری و ایستاده

ارائه نقشه از بستر کابلی و بی سیم

کابل کشی شبکه، تلفن، برق و UPS

پسیو شبکه271

درباره کیا آی تی

کیا آی تی فعال در حوزه فناوری، اطلاعات، شبکه، امنیت و… می باشد که با توجه به تجربه بالایی که در این زمینه داشته، تا اکنون به یاری خدا توانسته اطمینان و اعتماد مشتریان خود را حفظ و خدمات ارزنده ای به آنها نیز ارائه کند. شما نیز اگر نیاز به نصب و راه اندازی هر کدام از خدمات مربوط به این حوزه داشتید، می توانید به راحتی با مشاوران و پشتیبانی تیم ما در تماس بوده و با اطمینان کافی، نسبت به خرید و اجرای خدمات اقدام نمایید.

انواع تجهیزات پسیو

کابل: مدل های مختلفی از کابل ها وجود دارند که هر کدام برای ار خاصی کاربرد دارند.

رک: تعدادی از تجهیزاتی که برای شبکه مورد استفاده قرار میگیرند، نیاز به فضایی دارند که از آن ها در آن نگهداری شود. این فضا رک نام دارد.

سوکت: سوکت شبکه یا سوکت RJ45

کیستون: قطعه‌ای که داخل جعبه قوطی کبریتی یا پریز شبکه قرار می‌گیرد. 

پریز شبکه یا قوطی کبریتی: پریز شبکه دو مدل دارد. 1.تک پورت 2.دو پورت که کیستون به آن متصل میشود.

داکت: قطعه ای معمولا پلاستیکی میباشد، که در مسیر کابل نصب میشود و کابل ها را در خود جایی داده، موجب ایجاد نظم و ترتیب در کابل ها میشود. داکت ها دارای ابعاد مختلفی هستند و معمولا به صورت طولی به فروش میرسند. 

ترانک: ترانک در واقع همان داکت میباشد، با این تفاوت که در درون آن به دو بخش تقسیم شده است تا اگر نیاز بود دو کابل برق و شبکه از یک مسیر رد شوند، کنار هم نباشند تا نویز و تداخل ایجاد نکنند. 

پچ کورد: پچ کورد برای اتصال بین پچ پنل و سوئیچ و یا اتصال بین کامپیوتر و پریز شبکه استفاده میشود.

پچ پنل: پچ پنل در حقیقت برای ایجاد رابط بین تجهیزات اکتیو شبکه و کابل‌های شبکه مورد استفاده قرار میگیرد. 

سوئیچ: سوئیچ نام قطعه ای میباشد که شبکه را بین تعدادی سیستم تقسیم میکند. کاربردی همانند مودم های خانگی نیز دارد.

هاب: قطعه ای است که همانند سوئیچ عمل میکند، با این تفاوت که سوئیچ هوشمند است ولی هاب ها این گونه نیستند.

روتر: گاهی نیاز داریم که دو شبکه LAN، را با یکدیگر در ارتباط قرار دهیم، برای این کار از روتر استفاده میکنیم. روتر ارتباط بین سیستم ها توسط کابل را میسر میسازد.

نکته: لازم است بداند چون پسیو مهم ترین و اصلی ترین مرحله در زیر ساخت شبکه میباشد، پس لازم است تا هنگام خرید تجهیزات نهایت دقت را داشته باشیم. انتخاب تجهیزات اشتباه یا بی کیفیت میتواند آسیب جدی به پروژه وارد نماید. معمولا پس از نصب و راه اندازی تجهیزات پسیو این تجهیزات تعویض یا تغیراتی درونشان ایجاد نمیشود. اگر هم لحاظ شود بسیار هزینه بر و غیر صرفه خواهد بود.

وقفه در کار نیرو های سازمان و صرف زمان برای تعمیرات، از جمله اتفاق هایی است که فراند کاری سازمان یا شرکت شما را با تاخیر مواجعه میکند، که این امر میتواند آسیب جدی به کسب و کار شما وارد نماید.

همچنین اگر تجهیزاتی نا مناسب نصب شود در آینده ی کاری میتواند سیستم را دچار مشکل کند، این اتفاق میتواند هزینه بسیار زیادی به همراه داشته باشد. پیشنهاد میکنیم برای اطمینان از راه اندزی تجهیزات با مشاوران مخصوص در این حوزه مشورت نمایید. تیم کیا آی تی با تجربه کاری بالایی که در این زمینه دارد میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. به این منظور میتوانید از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

راه اندازی شبکه کابلی

 • نصب و اجرای انواع ترانکینگ و داکت
 • کابل کشی شبکه، تلفن، برق و UPS
 • طراحی و پیاده سازی شبکه های محلی (LAN)
 • اجرای پروژه های فیبر نوری

راه اندازی شبکه بی سیم

 • راه اندازی و اجرای شبکه Wireless
 • راه اندازی ارتباط بی سیم poin to point و point to multi point
 • پشتیبانی و تامین امنیت شبکه بی سیم
 • فروش و نصب دکل

مزیت شبکه بی سیم

 • هزینه پایین پیاده سازی شبکه،
 • نصب و راه اندازی سریع شبکه،
 • عدم نیاز به کابل کشی و تغییرات در ساختمان،
 • عدم محدودیت در جابجایی کاربران شبکه،
 • انعطاف پذیری بالا در توسعه و ارتقاء شبکه،
 • ایجاده بستر یکپارچه دسترسی به اینترنت در محیط های عمومی مانند هتل ها و دانشگاه ها (Hotspot)،
 • تایید هویت کاربران به وسیله پروتکل RADIUS

خدمات کیا آی تی

 • نصب ترانک و داکت کشی
 • کابل کشی کابل های دیتا ، تلفن ، برق و UPS
 • نصب سرور، سوییچ، روتر و سایر تجهیزات در رک مربوطه
 • نصب و راه اندازی تابلو برق
 • نصب دوربین های مدار بسته و کنترلی
 • نصب تجهیزات اتاق سرور و دیتا سنتر
 • تست شبکه و فیبر نوری
 • و خدمات مربوطه دیگر…

مراحل اجرای خدمات پسیو

بازدید پروژه و انجام بررسی های لازم: در این مرحله کارشناسان فنی کیا آی تی به محل پروژه مراجعه میکنند، و اطلاعاتی مثل متراژ محل پیاده‌سازی پروژه، تعداد نودهای مورد نیاز، محل جایگیری تجهیزات و سایر اطلاعات مورد نیاز برای نصب و راه اندازی را مورد تحقیق و بررسی قرار میدهند.

طراحی زیرساخت شبکه: در این مرحله باید با دید به آینده با همکاری کارفرما تمام موارد طراحی گردد.

کابل کشی شبکه و نصب سایر تجهیزات پسیو شبکه: بر اساس نقشه و طراحی های صورت گرفته، حال که کابل‌کشی و ترانکینگ به صورت استارندارد انجام شده است، نوبت به نصب رک میرسد، پس از آن سایر تجهیزات شبکه مثل مودم، سوئیچ و….. را درون رک جایگذاری و نصب میکنیم. 

تست شبکه: در این مرحله برای ایجاد اطمینان و آسوده خاطر شدن شما، از تمامی تجهیزات تست گرفته میشود، متاسفانه بعضی از شرکت ها، برای اینکه به کار خود اطمینان ندارند تست نمیگیرند یا به صورت جزئی تست میگیرند. اگر شما نیز پروژه خود را به شرکتی سپردید، اطمینان حاصل کنید تا از تجهیزات به صورت کامل و دقیق برای شما تست گرفته شود.

پشتیبانی: علاوه بر تست شبکه، اگر شرکتی از کار خود اطمینان کامل داشته باشد، تا مدتی معین باید خدمات خود را پشتیبانی کند، و در صورت بروز مشکل باید آن را برای شما رفع نماید.

سخن آخر

کیا آی تی در تتمامی مراحل کنار شما خواهد بود، در صورت احساس هر گونه مشکل و یا سوالی که جواب آن را پیدا نکرده اید، میتوانید با پشتیبانی یا مشاوران کیا آی تی در ارتباط باشید. ما سعی داریم تا صادقانه و کامل شما را راهنمایی نماییم. از این که تا اینجا با ما همراه بودید سپاس گذاریم.